Wentylacja grawitacyjna

Świeże powietrze w każdym pomieszczeniu.

Wykonujemy systemy wentylacji dla budynków jedno i wielorodzinnych, biur, lokali użytkowych, obiektów usługowych.

Nasza firma zajmuje się również montażem izolowanych kominów wentylacyjnych które zapewniają nam komfort użytkowania pomieszczeń oraz spełniają wszystkie wymagania dotyczące wentylacji grawitacyjnej w budynkach. Głównym zastosowaniem tych kominów są budynki z niewystarczającą ilością murowanych przewodów wentylacyjnych. Kominy wykonane są z stali ocynkowanej i posiadają deklaracje zgodności oraz atest higieniczny.

Montaż może odbywać się po elewacji budynki ponieważ posiadają grubą izolacje termiczną, więc niskie temperatury nie zakłócą ciągu grawitacyjnego. Wykonanie kominów z materiałów niepalnych spełnia normy dotyczące stref pożarowych i pozwala nam na montaż między-kondygnacyjny oraz w przestrzeni strychu.

REKUPERACJA

Redukcja kosztów ogrzewania dzięki efektywnemu odzyskowi ciepła.

Rekuperacja to odzysk energii, który jest procesem przekazywania ciepła poprzez wymiennik dostarczający energię cieplną ogrzanego powietrza domowego do świeżego powietrza nawiewanego z zewnątrz budynku. 

Zastosowanie rekuperatora w centrali wentylacyjnej zwiększa efektywność procesu wentylacji domu, obniża koszty energii potrzebnej w okresie zimowym do ogrzania powietrza w pomieszczeniach a latem powoduje usuwanie ogrzanego powietrza na zewnątrz, przez co pełni rolę klimatyzatora. Dodatkowym atutem wentylacji mechanicznej jest zapewnienie stałej dostawy czystego i świeżego powietrza i zabieranie z pomieszczeń powietrza zużytego zawierającego bakterie, grzyby i wirusy.

Skontaktuj się z nami