Innowacyjne wkłady kominowe do przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych

wkłady kominowe Sosnowiec

Technologia FuranFlex jest jedyną technologią na rynku, która do wykładania kominów wykorzystuje tkaninę z włókna szklanego wzmacnianą materiałem kompozytowym. Co oznacza określenie “kompozyt”? Kompozyt, to techniczna nazwa włókien szklanych o wysokiej wytrzymałości wzmocnionych żywicą. Jego struktura przypomina strukturę zbrojonego betonu. Różnica polega na tym, że materiał kompozytowy składa się z żywicy (zamiast betonu z cementu, piasku i żwiru) oraz włókien szklanych (zamiast prętów stalowych), które są cieńsze niż włosy (Reinforced plastics, Versterkte Kunststoffe, Plastique renforcée).

wkłady kominowe Bielsko-Biała

W technologii FuranFlex przewody kominowe, o dowolnym kształcie, wielkości i długości mogą być pokryte odpornymi na korozję, ogień i ciepło, szczelnymi wkładami kominowymi wykonanymi z kompozytowego materiału o wytrzymałości stali, bez żadnych połączeń. Wkłady kominowe FuranFlex są powszechnie znane. Firma Kompozitor Ltd. eksportuje wkłady kominowe FuranFlex do 25 krajów. Na dzień dzisiejszy, w całej Europie zostało zainstalowanych ponad 2 000 000 wkładów kominowych FuranFlex.

Dlaczego właśnie FuranFlex?

  • Okres gwarancji antykorozyjnej wynosi 25 lat dla przewodów spalinowych i wentylacyjnych i 10 lat dla dymowych.
  • Mogą być stosowane do wszystkich typów urządzeń grzewczych na opał stały – kominki, trzony kuchenne, piece pokojowe tzw. koza, wkłady kominkowe, piece (węgiel,drewno,koks, ekogroszek, itp.) i do wszystkich typów kotłów na paliwo gazowe (GZ35,GZ 50,GZ 41) oraz urządzenia olejowe, zbiorcze przewody gazowe oraz przewody wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej.
  • Nawet bardzo wysokie kominy mogą być wyłożone wkładami bez żadnych spoin
  • Budowa przewodów kominowych w budynkach nowo budowanych lub adaptowanych na pomieszczenia mieszkalne lub użytkowe

O nas

Nasza firma zajmuje się obsługą przewodów kominowych od wielu lat. Z racji dostosowania się do potrzeb klienta oraz innowacyjnych produktów, które wchodzą na Rynek Europejski wprowadziliśmy Innowacyjne Elastyczne Wkłady Kominowe FuranFlex na Rynek Polski do przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych.

Jedną z wielu przyczyn zaczadzeń są nieszczelne przewody kominowe. Powstające wykwity plam na ścianie kominowej w mieszkaniu, uwalniający się nieprzyjemny zapach stęchlizny o słodkim posmaku, w końcu dym, czad i pożar komina, kto z nas nie spotkał się z tym, a są to jedne z nielicznych efektów ubocznych nieszczelności przewodów kominowych. Wielu z nas, ogrzewając swoje domy lekceważy prawidłową konserwację przewodów kominowych, nieregularnie czyszcząc je i zaniedbując okresowe przeglądy.

Uszczelnianie kominów wykonywane jest wieloma dostępnymi metodami.
Klasyczne wkłady ceramiczne, rury kwasoodporne i żaroodporne, szlamowanie komina oraz nowa technologia: Elastyczne Wkłady Kominowe FuranFlex. Są to wkłady kompozytowe, m.in. z włókna szklanego, żywicy i kewlaru.
FuranFlex jest alternatywą dla dotychczas stosowanych metod walki z nieszczelnym kominem.

Elastyczny wkład w formie węża strażackiego, pod wpływem temperatury utwardza się i przyjmuje dowolny kształt przewodu kominowego. Przy tradycyjnych, okrągłych wkładach kominowych, włożenie wkładu bez rozkucia komina jest niemożliwe. Przy tej technologii krzywe kominy, kształt czy wymiar wewnętrzny, nie stanowią przeszkody do prawidłowego uszczelnienia wnętrza przewodu kominowego, gwarantując bezpieczne użytkowanie komina.

FuranFlex to wkłady kominowe o najmniej inwazyjnym sposobie montażu.

  • Instalacja zajmuje zaledwie parę godzin
  • Bez rozkucia i uciążliwych robót budowlanych
  • W przypadku budynków wielorodzinnych nie wymaga obecności lokatorów w całym pionie kominowym jedynie lokal, którego uszczelnienie dotyczy
  • FuranFlex gwarantuje uszczelnienie komina na na całej długości i daje 100% szczelność
  • Na życzenie klienta po montażu wydajemy protokół umożliwiający użytkowanie uszczelnionego komina

Firma Kominiarskie.com jest prężnie rozwijającym się dystrybutorem wkładów kominowych Furanflex. Wykonujemy uszczelnianie przewodów kominowych na terenie całej Polski:
Bielsko-BiałaKatowiceSosnowiec, Kraków, Zakopane, Poznań, Wrocław, Opole, Łódź, Częstochowa, Warszawa,Gdańsk.
Wykonujemy kompleksową obsługę kominową . U nas otrzymacie Państwo solidne uszczelnienie komina.